[ Totul este permis ]

Все, кому интересно как живут наши бывшие соотечественники в Молдавии, общаются здесь.

Re: [ Totul este permis ]

Сообщение nedurak 11 фев 2011, 21:28

Doi tineri erau casatoriti doar de doua saptamani. Sotul, desi era foarte indragostit, abia astepta sa iasa in oras cu vechii lui prieteni sa petreaca.
Asa ca ii spuse sotiei:
- Scumpa mea, vin repede.
- Unde mergi, iubitel? intreba sotia.
- Merg pana la bar, draguto. Sa beau o bere.
Sotia spuse:
- Vrei bere, dragostea mea?
Deschise usa de la frigider si ii arata 25 de tipuri diferite de bere, din 12 tari diferite: Germania , Olanda, Danemarca.
Sotul nu stia ce sa faca, sigurul lucru pe care a fost in stare sa il spuna a fost:
- Da, acadeaua mea, dar la bar, stii tu, au halbe inghetate.
Nu a apucat sa termine fraza ca sotia il intrerupse:
- Vrei halba inghetata, iepuras? si scoase din congelator o halba atat de inghetata ca abia putea sa o tina in mana.
Sotul devenise cam palid, dar spuse:
- Da, motanel, dar la bar au tot felul de gustari delicioase. Nu stau mult, vin imediat. Promit. Ok?
- Vrei gustari papusel?
Deschise cuptorul si scoase 5 tavi cu diverse gustari aburinde: aripioare de pui, ciuperci, coaste de porc,
- Dar, draga mea, la bar, stii, se mai injura, se vorbeste urat.
- Vrei vorbe urate draga? Auzi, ba, coaie! Bea-ti in pana mea berea in nenorocita aia de halba inghetata si manca-ti cacatele de gustari, pentru ca esti insurat, si nu mergi nicaieri!!! Clar, nenorocitule?

Si au trait fericiti pana la adanci batraneti…
Аватар пользователя
nedurak
 
Сообщений: 588
Зарегистрирован: 01 янв 2011, 21:10

Re: [ Totul este permis ]

Сообщение nedurak 11 фев 2011, 21:30

Un tanar se muta intr-un alt oras si se duce sa isi caute de munca la un mare supermagazin.
- Ai oarecare experienta in vanzari? - il intreba directorul.
- Da, ii raspunse tanarul. Acasa am fost comis voiajor.
Dupa o masurare lunga din priviri, directorul ii indragi pe baiat, hotarandu-se sa ii dea o sansa. Sfarsitul interviului a fost: „Ei bine, incepi lucrul de maine. Voi veni la inchidere sa vad cum te-ai descurcat.“
Prima zi de munca a fost grea, dar tanarul nostru a depasit-o. La ora inchiderii, directorul a coborat si…
- Cate vanzari ai facut astazi?
- Una singura.
- Doar una? Azi ai avut un singur client! Media fortei noastre de vanzari este de 20 sau 30 pe zi. Cat de mare a fost vanzarea?
- 101.265$
- 101.265$! Dar ce i-ai vandut? spuse directorul.
- Prima data i-am vandut un carlig de pescuit de marime mica. A doua oara unul mediu. Apoi unul mare. Dupa aceea o undita echipata cu mulineta. L-am intrebat unde se duce la pescuit si mi-a raspuns: „La mare“. I-am spus ca pentru asta are nevoie de o barca, asa ca ne-am dus la departamentul de barci si i-am vandut una cu motor dublu Cris Craft. Apoi mi-a zis ca nu crede ca masina lui, o Honda Civic, va avea forta sa o traga. Asa ca l-am dus la departamentul auto si i-am vandut un Pajero 4X4.
Directorul era inmarmurit: „Vrei sa-mi spui ca unui tip care a venit aici sa cumpere un carlig de pescuit i-ai vandut o barca si o masina?!“
Tanarul: „Nu, nu… el venise sa cumpere o cutie de absorbante pentru sotia lui. Si atunci i-am spus: „Ei bine, din moment ce weekend-ul tau e stricat, n-ar fi mai intelept sa te duci la pescuit?“
Аватар пользователя
nedurak
 
Сообщений: 588
Зарегистрирован: 01 янв 2011, 21:10

Re: [ Totul este permis ]

Сообщение nedurak 11 фев 2011, 21:31

Test:

Pleaca soțul în alta cameră cu mobilul în buzunar. Scoate mobilul și sună acasă. Soția ridică receptorul.
Soțul: - Scumpo, te iubesc…
Apoi închide receptorul.
Se întoarce înapoi și întreabă:
(el): - Cine a sunat?
La care sotia raspunde:
(ea): - Nimeni… o prietenă…
Аватар пользователя
nedurak
 
Сообщений: 588
Зарегистрирован: 01 янв 2011, 21:10

Re: [ Totul este permis ]

Сообщение nedurak 11 фев 2011, 21:34

Lectia de engleza- vreti sa va inscrieti la un curs?!

1. Engleza pentru incepatori: (English for beginners)
Traduceti in engleza:
… Trei vrajitoare privesc trei ceasuri Swatch. Care vrajitoare priveste care ceas Swatch?
Si acum, in engleza:
… Three witches watch three Swatch watches. Which witch watches which Swatch watch?

2. Engleza pentru avansati: (advanced English)
Traduceti in engleza:
… Trei vrajitoare transsexuale privesc trei butoane pe ceasuri Swatch Care vrajitoare transsexuala priveste care buton de ceas Swatch?
Si acum in engleza:
… Three switched witches watch three Swatch watch switches. Which switched witch watches which Swatch watch switch?

3. Engleza pentru experti: (English for experts)
Traduceti in engleza:
… Trei curve vrajitoare elvetience care doresc sa fie curve vrajitoare transsexuale elvetience, vor sa priveasca trei butoane pe ceasuri elvetiene Swatch. Care *** vrajitoare elvetianca - care doreste sa fie *** vrajitoare transsexuale elvetianca - vrea sa priveasca care buton de ceas Swatch?
Traducerea in engleza:
… Three swiss witch-bitches, who wish to be switched swiss witch-bitches, wish to watch three swiss Swatch watch switches. Which swiss witch-*** who wishes to be a switched swiss witch-***, wishes to watch which swiss Swatch watch switch?
Аватар пользователя
nedurak
 
Сообщений: 588
Зарегистрирован: 01 янв 2011, 21:10

Re: [ Totul este permis ]

Сообщение nedurak 11 фев 2011, 21:37

Când mă nasc - sunt negru, când cresc - sunt negru, când stau la soare - sunt negru, când mi-e frig - sunt negru, când sunt speriat - sunt negru, când sunt bolnav - sunt negru, iar când mor - sunt tot negru. Iar tu, omule alb! Când te naști - ești roz, când crești - ești alb, când stai la soare - ești roșu, când ți-e frig - ești albastru, când ești speriat - ești galben, când ești bolnav - ești verde, iar când mori - ești cenușiu. Și tu mă numești pe mine de culoare?
Аватар пользователя
nedurak
 
Сообщений: 588
Зарегистрирован: 01 янв 2011, 21:10

Re: [ Totul este permis ]

Сообщение nedurak 11 фев 2011, 21:39

Merge o femeie pe drum, se-npiedică și cade jos. Trece pe alături un comunist și-i sare în ajutor.
Dupa ce a ridicat-o, femeia-l întreabă: „Cu ce pot să vă răsplătesc“?
El î-i răspunde: ”Votati Comunistii!”
Femeia: ”Eu m-am pălit la picior, da nu la cap!”
Аватар пользователя
nedurak
 
Сообщений: 588
Зарегистрирован: 01 янв 2011, 21:10

Re: [ Totul este permis ]

Сообщение nedurak 11 фев 2011, 21:46

Merge un moscovit la un restaurant din Chișinău:
- Chelner un suc te rog dar sa fie nici prea rece nici prea cald.
Îi aduce chelnerul sucul.
- Chelner o ciorba te rog dar sa fie nici prea rece nici prea calda.
Îi aduce chelnerul o ciorbă.
- Chelner adumi o ....
- Bă da știi ceva, pupămă în fund nu prea în stânga, dar nici prea în dreapta
Аватар пользователя
nedurak
 
Сообщений: 588
Зарегистрирован: 01 янв 2011, 21:10

Re: [ Totul este permis ]

Сообщение nedurak 11 фев 2011, 21:49

- Dece își iau ucrainenii două pietre când merg la culcare?
- Cu una sting becul, iar cu cealaltă verifică dacă au închis fereastra.
Аватар пользователя
nedurak
 
Сообщений: 588
Зарегистрирован: 01 янв 2011, 21:10

Re: [ Totul este permis ]

Сообщение nedurak 11 фев 2011, 21:51

Într-o dimineață înainte de lupta Ștefan cel Mare adună armata și întreabă:
- Cine a baut aseara ?
Nici un raspuns.
- Cine a baut aseara - intreaba a doua oara.
Tot nici un raspuns .
- Cine a baut aseara - intreaba nervos a treia oara.
Din formatie iese un soldat pirpiriu si spune:
- Eu MĂRIA TA !
- Hai să ne dregem, ceilalti la LUPTĂ !
Аватар пользователя
nedurak
 
Сообщений: 588
Зарегистрирован: 01 янв 2011, 21:10

Re: [ Totul este permis ]

Сообщение nedurak 11 фев 2011, 21:54

Un oltean se întâlnește cu un ardelean care ducea de legătoare o capră.
- Unde duci boul ăla? întreabă olteanul.
Contrariat, ardeleanul se uita spre animal temându-se de o shotie, dupa care riposteaza:
- Esti chior, nu vezi că-i capră?
- Păi, eu cu capra vorbeam...
Аватар пользователя
nedurak
 
Сообщений: 588
Зарегистрирован: 01 янв 2011, 21:10

Пред.След.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в Молдавия

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 23

cron